Yükleniyor..
Menü

Hangi Elektronik Sigarayı Tercih Etmeliyim

Sigara bağımlısı iseniz ve sigaranın sağlığınıza verdiği zararı bilmenize rağmen, sigarayı bırakamıyorsanız; elektronik sigara kesinlikle tercih edilmelidir.

Elektronik sigara piyasasında yapılan bir araştırmaya göre; sigara kullanıcıların bırakmak istemesindeki en önemli motivasyon, sağlığa vermiş olduğu zarardır. Aynı zamanda sigara fiyatları da bütçesini düşünmek zorunda olan kişiler için önemli bir motivasyon aracıdır. Bu nedenlere bağlı olarak elektronik sigara kullanıma geçen kişilerin;

  1. %51’ i elektronik sigaranın, sigaraya göre çok daha az zararlı olduğunu düşünerek; elektronik sigara içmeye başlıyor.
  2. %49’ u da normal sigara tüketimini azalttığını düşünerek ve bütçelerine kattıkları tasarrufu düşünerek elektronik sigara içiyor.

smok-alien-220w-elektronik-sigara-02

İngiltere Kamu Sağlığı’nın açıklamalarına göre elektronik sigara, sigaraya göre %95 oranında daha az zararlıdır. Elektronik sigara başlayan kişilerin birkaç içerisinde nefes alıp vermeleri düzene girer, tat duyusu gelişir. Hatta solunumla ilgili enfeksiyonların görülme riski azalır.

Hangi Sigara Kullanım Profiline Göre, Nasıl Elektronik Sigara Seçilmelidir?

  1. Eğer ara sıra sigara kullanan profile sahip iseniz yani günde 10’dan az içiyorsanız ve elektronik sigara sadece sigarayı bırakmak için geçiş için kullanılacaksa ve kullanımı kolay, fazla ayar seçeneği olmadan performans gösteren bir ürün arıyorsanız  ‘’Starter Setler’’ size uygun modeldir. Ulaşmak istediğiniz hedef için sizin için yeterli olacak bir üründür.
  2. Sizde orta derecede sigara kullanan profile sahip iseniz, yani günde 10-20 arasında sigara içiyorsanız ve normal sigaradan uzaklaşmak için, kullanımı kolay, iyi bir otonomiye sahip ve sigaranın verdiği hissi kusursuz bir şekilde verebilen bir cihaz arıyorsanız; ’’Starter Setler, Mini mod setler veya Standart Mod Setler’’ size yeterli gelecek, sigaradan uzaklaşmanıza yardımcı olacaktır.
  3. Yoğun olarak sigara kullanan profile sahipseniz yani günde 20’ den fazla sigara içiyor ve sigarasız yapamıyorsanız, farklı elektronik sigara deneyimleri için ayarlamalar yapmak isteyen kişiler için farklı stilleri keşfedebileceğiniz ‘’Standart Mod Setleri ‘’ öneriyoruz. Aynı zamanda yüksek bir buhar üretimi ve normal sigaradan daha fazla bir boğaza etki eden bir vuruş istiyorsanız ‘’Mega Mod Setleri’’ kullanabilirsiniz.
01_1566677352

Elektronik Sigara Zararlı Mıdır?

Günümüzde giderek yaygınlaşan kullanımı nedeniyle elektronik sigara kullanmak isteyenlerin özellikle merak ettikleri konular arasında sağlığa zararlı olup olmadığı sorusu yer almaktadır. Normal sigaraya oranla bakıldığında elektronik sigaralar özellikle kullanım sırasında duman etkisinin olmaması nedeniyle daha avantajlı olmaktadır. Bunun yanı sıra tütün mamulleri içermemesi kullanıcılar açısından sağlanan diğer bir avantajı olarak düşünülmektedir.

Özellikle içeriğinde bulunan maddeler e-likit içerisinde nikotin seviyesinin ayarlanabilir olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kullanıcılar ihtiyaç duydukları her durumda sıfır nikotin ile kullanım imkanı elde edebilirler. Normal sigaraya oranla bakıldığında elektronik sistem üzerinden kullanılmakta olan sigaralar sağlık açısından aynı zararlı etki vermemektedir. Bu nedenle günümüzde sigarayı bırakmak için tercih edilen cihazlar arasında yer almaktadır.
02_1256697584

Elektronik Sigara Kullanımı

Her geçen gün özellikle sigaranın zararlı etkilerinden kurtulmak için tercih edilmekte olan elektronik sigara modelleri farklı özellikleri ile geliştirilmeye devam etmektedir. Değişen özellikleri bakımından yapacağınız incelemeler sayesinde dilediğiniz her durumda kaliteli kullanım imkanı elde edebileceğiniz modelleri tercih edebilirsiniz.

Elektronik sistemi aktif durumda iken ağız kısmından hava çekilmesiyle harekete geçmektedir. Bu sayede içerisinde bulunan likit kısmındaki sıvının buhara dönüşmesini sağlayarak duman yerine buhar ile kullanılmasını sağlamaktadır. Kullanmadığınız durumlarda cihazı kapalı konuma getirerek oluşabilecek her türlü duruma karşı güvenli kullanım imkanı elde edebilirsiniz. Özellikle ortaya çıkabilecek pek çok farklı duruma karşı normal sigaraya oranla daha rahat kullanır imkanı sağlamaktadır.

Elektronik Sigara Fiyatları

Modellere göre belirlenmiş olan farklı fiyat seçenekleri bulunmaktadır. İnternet üzerinden yapılan satışları değerlendirmek isteyenler en uygun fiyat seçenekleri üzerinden yapacakları inceleme sayesinde daha uygun fiyat seçenekleriyle kullanım imkanı elde edebilirler. Tek kullanımlık modeller olduğu gibi aynı zamanda uzun süreli kullanım imkanı elde etmek isteyenler için uzun süreli kullanıma uygun modeller bulunmaktadır.
02_1377822796

Online ortamda yapılan satışlar elektronik sigara fiyatları konusunda farklı modelleri karşılaştırma imkanı sağlamaktadır. Kullanıcılar yapacakları incelemeler sonucunda özellikler ve fiyat seçenekleri konusunda karşılaştırma imkanı elde ederek en uygun fiyat seçeneğini belirleyebilirler. Yedek parçaları ile cihaza daha uzun süre kullanılmaya devam edilebilir.
Elektronik Sigara ve E-Likit de Ä°lk Tercihiniz | Ä°lkSigaran

 

Ek Resimler

Bu içerik 28.03.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 296 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler