Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigaraya Yeni Başlayan İçin Tavsiyeler

Normal sigaraya ihtiyaç duymamak için, şarj sıkıntısı olmayan gün boyu kullanabileceğiniz bir elektronik sigara seçmelisiniz.

Sigaranın eksikliğini kapatmak için, kullanım profilinize uygun olan ve yeterli nikotin oranına sahip bir likit gerekir.

Sigaradan ile elektronik sigara karşılaştırmayınız mutlaka tat açısından farklılıklar söz konucu olacaktır. Ancak doğru nikotin seviyesinde aromalı bir likit kullanırsanız aradığınız keyfi bulabilirsiniz.

Sigara ile elektronik sigara, kullanıcının yaptığı çekiş açısından farklıdır. Sigarada yapılan kısa ve yoğun bir çekişin tersine, elektronik sigarada tam tersi çekiş daha uzun (3-4 saniye) ve daha yumuşak olmalıdır. Elektronik sigarada çekiş yaparken normal sigarayı çakmakla yaktığınız gibi, batarya üzerinde bulunan ateşleme butonuna basmanız gerekir.

Her zaman yedek atomizer  olmasını öneririz. Bu kısım, elektronik sigaranın ömrünün uzaması için düzenli olarak değiştirilmesi gereken parçasıdır. Atomizerin  ömrü bittiğinde, çekiş sırasında alınan hazda azalır.

Yeni atomizerin takılması ile birlikte, hazneye likit doldurduktan sonra ateşleme tuşuna basmadan 5-10 dakika beklemek; yanık tadı alma ihtimalinizi ortadan kaldırarak, keyfinizin bozulmasını engeller.

İlk birkaç gün, sigarayı bırakmak amacıyla başladığınız  elektronik sigarayı çok yoğun olarak kullandığınızı fark edip, rahatsız olursanız; bu elektronik sigaradan gelen nikotin miktarının azlığından kaynaklanır ve doğru yolda olduğunuzu gösterir.

Nikotin konusunda sıkıntı yaşamamanız için, kullanım profilinize uygun olarak nikotin alımını azar azar düşürmeye çalışın.

Normal sigaraya ihtiyaç duymamak adına, elektronik sigaradan aldığınız keyif çok önemlidir. Bu yüzden farklı likitleri denemekten çekinmeyin.
01_2073011025

Neden Büyük Elektronik Sigaralar Bulunuyor?

Büyük ya da mega moda sahip elektronik sigaralar yeni başlayanlara tavsiye edilmez. Çünkü öncelikle elektronik sigaranın kullanımına alışılmış olunması, atomizer ve batarya kullanımı konusunda tecrübe kazanılması gerekir. Bu nedenle yeni elektronik sigara kullanımına başlayanlara ‘’Starter Setler’’ tavsiye edilir. Yeni başlayanlar için; özelleştirilmiş boxlar bulunmaktadır ve bazıları ‘’Mini Volt, iStick, eVic VTC Mini’’ olarak sayılabilir. Kullanımları kolaydır, kılavuzun okunması yeterlidir.

Tecrübeli olan ve yoğun sigara kullanıcılarının kullandığı mega elektronik sigaralar, uzun süre kullanılması için yüksek batarya otonominse sahip olup; daha fazla buhar istenildiğinde gücü artırılabilir özelliklere sahiptirler.
02_1369181576

Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

Kolay kullanım imkanı sağlaması nedeniyle tercih edilmekte olan elektronik sigara özellikle günümüzde sigaranın zararlı etkilerinden korunmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Basit çalışma sistemi normal sigara şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Ancak içeriğinde bulunan elektronik sistem sayesinde duman yerine buhar üretimi sağlayarak sigara etkisi elde ederken aynı zamanda dumanın zararlı etkilerinden korunmanızı sağlamaktadır.

İçeriğinde bulunan elektronik sistemi ağız kısmından çekilmesi durumunda harekete geçerek içeriğindeki likidin buhara dönüşmesini sağlamaktadır. Özellikle duman yerine buhar üretmesi nedeniyle kullanıcıların zararlı etkilerden korunmasını sağlamaktadır. Farklı model seçenekleri kullanıcıların taleplerine uygun şekilde farklı özelliklere sahip olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle her kullanıcı istediği model seçeneğini tercih ederek belirtilen şekilde kullanım imkanı elde edebilir.
Joyetech-ego-aio-elektronik-sigara-02

Elektronik Sigara Likiti Nedir?

Düzenli şekilde kullanım imkanı elde etmek isteyenler için hazırlanmış olan elektronik sigara likiti birbirinden farklı aroma ve tatlarda kullanım imkanı sağlamaktadır. Farklı bitki özleri ile hazırlanmış olan likit seçenekleri her kullanıcının en uygun seçeneğe belirlemesini sağlamaktadır. Kahve, kakao, vanilya, çilek, karpuz, çikolata ve daha pek çok farklı arama seçeneği bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar en uygun seçeneği belirleyerek tercihlerine uygun şekilde seçim yapabilirler.

Kullanıcılar farklı aromalarda yapacakları tercihler sayesinde yedek likit ile cihazı düzenli şekilde kullanabilirler. Yedek likit değişimi her durumda farklı tatların denenmesine sağlamaktadır. Cihazın içerisine eklenecek olan likit çekilen buharın farklı aromalara göre değişmesini sağlamaktadır. Birbirinden farklı seçenekler üzerinden yapılan üretimlerde farklı malzemelerin birlikte kullanılmasıyla likitler hazırlanmaktadır.
02_2023258969

Elektronik Sigara Fiyatları

Farklı özelliklere sahip modellerin tercih edilmesi durumunda özellikle kullanıcılar daha rahat kullanım imkanı elde edebilirler. Değişen özellikler kullanıcılar açısından cihazın farklı şekillerde ve uzun süreli kullanım imkanı elde edilmesini sağlamaktadır. Modellere göre belirlenen boyut seçenekleri değişmektedir. Özellikle yanınızda rahatça taşıma imkanı elde edebileceğiniz boyutlara hazırlanan modeller dilediğiniz her ortamda sorunsuz kullanım imkanı sağlamaktadır.

Modellerin özelliklerine göre belirlenmiş olan elektronik sigara fiyatları üzerinden satış yapılmaktadır. Fiyat seçenekleri marka ve modele göre değişebilir. Bu nedenle kullanıcılar bütçelerini uygun şekilde tercih yapmak istedikleri her durumda farklı modelleri karşılaştırarak uzun süre kullanım imkanı elde edebilecekleri tercihi belirleyebilirler.

 

Ek Resimler

Bu içerik 05.06.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 295 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler