Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Kullanırken Bunları Yapmaya Özen Gösterin

Elektronik sigara, sigarayı bırakmak isteyenlerin en büyük yardımcısıdır. Sigara nedeni ile başlayan bağımlılık başka bir şeyle tatmin edilmediği sürece sigarayı bırakmak oldukça zordur. Bu yüzden elektronik sigara ile geçiş süreci daha kolay atlatılır.

Çakmak, kül tablası gibi ihtiyaçlar olmaksızın hemen her yerde e-sigara kullanımı mümkündür. Sigaranın sağlığınıza verdiği zararları, cildinizdeki kararmaları ya da sakal bıyıklardaki sararmaları yapmaz. Bu yönleriyle de oldukça avantajlıdır. Ancak elektronik sigara kullanırken de bazı şeylere dikkat etmek gerekir.
02_1020558646

 

Seyrek Çekim  Yapın

Elektronik sigara kullanırken cihazdan sıcaklık hissetmek normaldir. Elektronik sigara zaten ısınarak çalışan bir cihazdır. Ancak çok sık kullandığı zaman sıcaklığın fazla arttığını görürsünüz. Hem kendi sağlığımız için hem de cihazınızı daha uzun süre kullanmak için  cihazın aşırı ısınmasını önlemelisiniz. Bu yüzden sık çekim yapmamaya çalışın. Seyrek çekim yaparak cihazı kullanmak daha sağlıklıdır.

E-Likitinizi Değiştirin

Elektronik sigaraları farklı aromalarla kullanmak mümkündür. İlk başladığınız zaman meyve aromalı, yumuşak tatlar ile başlamalısınız. Ancak sürekli olarak aynı likiti kullanıyor olmak sigaradan aldığınız hazzı azaltacaktır. Bu yüzden arada sırada likitinizi değiştirmeniz gerekir. Likit değiştirirken cihazınızı iyice temizlediğinizden emin olmalısınız.

Nikotinsiz Sigara Tercih Edin

Elektronik sigaraların en büyük avantajı nikotinli ya da nikotinsiz gibi seçenekleri olmasıdır. Eğer dayanabiliyorsanız nikotinsiz sigara tercih etmelisiniz. Sigarada vücuda en büyük zarar veren nikotindir. Elektronik sigara kullanmak  sağlığınıza bir nebze daha iyi gelse de illaki zararlı olacaktır. Bu yüzden nikotinsiz elektronik sigaralar tercih etmelisiniz. Sigara bağımlılığını sonlandırmak istiyorsanız nikotin seviyesinin düşük olması oldukça avantajlıdır.

Fazla Dumandan Kaçının

Elektronik sigara içerken daha çok haz almak için daha çok duman çıkması istenir. Bu durum aşırı derecede sigara bağımlılığı olan kişiler için geçerlidir. Ancak çok fazla duman çıkaran sigaralar daha fazla zararlı olacaktır. Bu yüzden elektronik sigaranızın minimum seviyede duman çıkmasını sağlamalısınız. Aşırı derecede sigara bağımlısı değilseniz az seviyedeki dumanlar bile sizi tatmin edecektir. Bu yüzden elektronik sigara dumanı ne kadar minimum seviyede tutarsanız sağlığınıza o kadar faydalıdır.

 

Ek Resimler

Bu içerik 03.05.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 237 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler