Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Arızaları ve E-Sigara Zararları

Elektronik sigara ülkemizde son yıllarda oldukça popüler olan bir ürün konumundadır. Son zamanlarda yapılan yanlı yayınlara rağmen sahip olduğu popülerliği korumaktadır. Çünkü elektronik sigara kullanan ve faydalarını gören birçok kişi olumlu yönde reklamını yapmaktadırlar.

Elektronik sigara, sigara tiryakilerinin tam anlamıyla yardımına koşmuş durumdadır. Ülkemizde sigara kullanım yaşın 12’lere kadar düşmüş durumdadır. Bu durumun vahametini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Gerekli önlemler alınamazsa hem sigara kullanım yaşı daha da düşecek hem de ülkenin geç nesli bu kötü alışkanlığın pençesinde esir olarak kalacaktır.

Birçok kişinin doğru bildiği bir yanlış bulunmaktadır. Oda elektronik sigaralar gerçek sigaraların yerini alması için üretilmiş ürünler değildir. Tam tersi elektronik sigaralar insanların bırakmak için oldukça uğraştığı ama bir türlü bırakamadığı sigaralara tamamen veda etmesi ve çok daha rahat bırakabilmesi için üretilmiş ürünlerdir. Yani süreç sonundaki temel amaç kişinin sigara ve benzeri herhangi bir ürünü bir daha kullanmamak üzere bırakmasını sağlamaktır.
02_1029043514

Televizyonlarda görülen elektronik sigara patlama haberleri orijinal olmayan ürünlerin satın alınması sonucu oluşan üzücü durumlardır. Oysa orijinal ve kaliteli elektronik sigaralar hiçbir şekilde insan sağlığına zarar vermemektedir. Bu ürünlerin denetimi yüzlerce defa yapılmakta ve en ufak tereddüt görülen durumlarda satışa sunulmamaktadır. Bundan dolayı alacağınız orijinal sigaraları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Elektronik Sigara Arızaları

Elektronik sigara arızaları her elektronik ürünlerde olduğu gibi nadirde olsa olmaktadır. Zaten arıza diye nitelendirilen olayların büyük bir çoğunluğu kullanım bilgisi eksikliğinden kaynaklanan sorunlar olarak göze çarpmaktadır. Kullanıcıların sıklıkla belirttikleri sorunlar ise şu şekilde sıralamak mümkündür. Ağza likit sıvı gelmesi sorunu. Bu sorunun ana kaynağı bataryanın bitmiş olması eğer bataryada sorun yoksa likidin fazla doldurulması sonucu bu tür sorunlar çıkabilmektedir.

Diğer bir sorun ise buharın az gelmesi sorunudur. Yine bu sorunun nedenleri arasında atomizerin artık eskisi kadar yeterli olmaması yer almaktadır. Bu durumlarda cihazı alırken yedek verilen atomizerlerden birini kullanmak zorunu çözecektir.
02_1678309467

Ve son olarak barataryanın şarj olmadığı yönünde şikâyetler olmaktadır. Bunu ana sebebi bataryanın ömrünü tamamlaması ya da şarj aparatını bozuk olmasıdır. Böyle durumlarda uygun fiyatlarla yedek batarya rahatlıkla temin edilebilmektedir.

Elektronik Sigaranın Zararları

Elektronik sigaranın zararları hakkında çeşitli görüşler bulunmaktadır. Ama düşünülenin aksine elektronik sigara içerisinde sağlığa zarar veren herhangi bir madde bulundurmamaktadır. Pille çalışan elektronik sigaranın içerisinde kartuş ve beraberinde atomizer yer almaktadır. Bunlar da sağlığa zararı olmayan maddelerdir.
01_1194033488

Ayrıca elektronik sigara içtiğinizde normal sigarayı hiç aramayacaksınız. Çünkü kendinizi normal sigara içiyor gibi hatta çok daha keyif alarak bu elektronik sigarayı kullanabileceksiniz. Ayrıca bunu yaparken sağlığınızı da koruma altına almış olacaksınız. Çünkü elektronik sigara içerisinde bulunan nikotin günlük içeceklerinizden aldığınız nikotinler ile yarışabilecek kadar az ve zararsız olmaktadır

 

Sigara Bırakmak İçin Elektronik Sigara Kullanma Rehberi

Elektronik sigara kullanmak isteyen kişiler bu ürünün sigarayı bıraktırmak için nasıl bir fayda sağladığı konusunda soruları bulunmaktadır. Öncelikle yapılması gereken sigara bağımlısı kişinin uzman bir kişi ya da donanımlı bir klinikte sigara bağımlılık derecesini ölçtürmesi gereklidir. Bu izlenecek yol için oldukça önemlidir. Çünkü herkesin bağımlılık derecesi farklılık göstermektedir.
01_1587592459

Bu ölçümünden sonra bütçenize uygun elektronik sigarayı ve yine sizin tarzınıza uygun likit tanklarını sipariş veriyorsunuz. Yine uzman tarafından ilk başlangıç için belirli bir dozaj belirlenmektedir. Bu oran kişiden kişiye değişmekle beraber en tepe orandır. Yani kişi hiçbir zaman bu orandan fazla bir dozajda elektronik sigarayı kullanamayacaktır.

Bundan sonra ise belirli periyotlar da verilen dozaj düşürülecektir. Yine kişinin bağımlılık derecesine göre bu oran daha hızlı ya da daha yavaş düşürülebilmektedir. Ve süreç sonunda tamamen dozaj sıfırlanmaktadır. Bu süreç ise kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Ortalama 6 ay ile bir yıl arasında ki süreçte kişi tamamen sigarayı bırakmaktadır. Hala bırakamayanlarda ise normal sigaraları kullanma hissi tamamen ortadan kalkmaktadır.

Elektronik Sigara Fiyatları

Elektronik sigara fiyatları bir çekişteki buhar verme birimlerine, şarj sürelerine, yedek depo sayılarına ve görünüşlerine göre değişmekle beraber insanların bütçelerini zorlamayan ve normal sigaralara göre oldukça uygun maliyetler sunmaktadır.
Elektronik Sigara Likit Çeşitleri Fiyatları Markaları | İlksigaran

 

Ek Resimler

Bu içerik 09.03.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 562 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler